22 247 27 57
 
ZAKUP BILETU

Przed kupnem biletu lotniczego
Należy sprawdzić czy macie Państwo ważny dowód osobisty, paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty zakończenia imprezy, a w niektórych przypadkach nawet rok) i odpowiednią ilość wolnych stron w paszporcie na wbicie potrzebnych wiz i pieczątek oraz w przypadku wyjazdów do krajów egzotycznych czy zdążycie zrobić wymagane szczepienia. Pamiętajcie, że wyrobienie nowych dokumentów czy załatwienie wiz może zająć sporo czasu. Jeśli już upewnicie się, że dokumenty są ważne, wizę uda się dostać na czas, a szczepienia to nie problem, można samemu zaplanować i zorganizować swoją podróż korzystając z naszej wyszukiwarki …….
Przy robieniu rezerwacji należy pamiętać o tym, że, warto ubezpieczyć się nie tylko na czas pobytu zagranicą, ale wykupić dodatkowo ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. Niestety choroba nie wybiera ani miejsca, ani czasu, a jak to się zwyczajowo mówi przezorny zawsze ubezpieczony.

Wcześniej zazwyczaj taniej
Poza promocją im dalej od daty wylotu, tym większa szansa na zakup tańszego połączenia, im bliżej daty wylotu ceny zazwyczaj są zdecydowanie wyższe. Należy pamiętać, że w promocji liczba miejsc jest zazwyczaj bardzo ograniczona. Ceny promocyjne są atrakcyjne i jak większość tanich i dobrych atrakcji szybko się kończą. Kupując bilet w promocji należy upewnić się czy cena biletu jest za podróż w jedną, czy już w dwie strony. W przypadku linii niskokosztowych najczęściej podaje się tylko cenę "tam". , a powrót może być już bardzo kosztowny, dlatego, warto czasami wracać innym przewoźnikiem lotniczym. Przewoźnicy niskokosztowi oferują z Polski bezpośrednie połączenia tylko do portów europejskich. Ale z innych krajów europejskich latają również poza Europę np. Condor z Niemiec lata do Kanady. Poza tym w innych rejonach świata są też linie niskokosztowe - np. Air Deccan w Indiach. Szukając tanich ofert warto również brać pod uwagę tradycyjnych przewoźników, którzy w walce o klienta również obniżają ceny i mają programy lojalnościowe, dzięki którym za uzbierane „mile” możecie Państwo otrzymać darmowe bilety. Jeśli podróż planujecie z dużym wyprzedzeniem i jesteście zdecydowani dopasować termin lotu do dobrych cen warto śledzić informacje na naszej stronie www.traveloppa.com lub zapisać się na naszym newsletterze.

Przewoźnicy niskokosztowi i tradycyjni
Przewoźnicy niskokosztowi zazwyczaj lądują na lotniskach oddalonych od centrum miasta, co oznacza dodatkowe koszty związane z dotarciem na miejsce. Pasażerowie nie dostają gazet, a za jedzenie zazwyczaj muszą dodatkowo płacić. U takich przewoźników miejsca na ogół nie są numerowane, więc kto pierwszy wejdzie do samolotu ma większe możliwości wyboru miejsca. W przypadku odwołanych lotów, a nawet przy przesiadkach na kolejny lot tej samej linii, gdy jest opóźnienie przewoźnik niskokosztowy mało prawdopodobne, że Państwu pomoże. Przewoźnik tradycyjny, musi się Państwem zaopiekować: zorganizować alternatywne połączenie, a jeśli będzie konieczność zapewni nocleg i wyżywienie. Wybór należy do Państwa.

Loty składane/łączone
Loty składane to takie oferty, w których łączone są odcinki lotów różnymi liniami lotniczymi. Jeśli wybieramy loty składane warto jest zwrócić uwagę na to, czy nie zmieniają się nam lotniska przylotu. Musicie Państwo pamiętać, że w przypadku opóźnienia jednego lotu, tracicie drugi.

Jak znaleźć interesujący przelot i zrobić rezerwację?
Rezerwacja Usługi dostępna jest za pośrednictwem wyszukiwarki biletów lotniczych na stronie www.traveloppa.com
Korzystając z wyszukiwarki biletów lotniczych wprowadzenie danych jest niezbędne do rozpoczęcia wyszukiwania:
·    data wylotu,
·    miejsce wylotu (poprzez wybranie określonego kraju/regionu z listy lub wpisanie kodu lotniska),
·    miejsce przylotu (poprzez wybranie określonego kraju/regionu z listy lub wpisanie kodu lotniska),
·    data lotu powrotnego,
·    liczba i wiek podróżujących (dorośli, młodzież, dzieci, niemowlęta).
Na podstawie podanych danych system przeszukuje bazy i wyświetla dostępne terminy lotów i ich ceny, proponując przelot najtańszy oraz alternatywne przeloty, w tym tańsze przeloty czarterowe w zbliżonym terminie, o ile występują.
W kolejnym kroku proponowane są hotele, dostępne w wybranym regionie.
Jeżeli Użytkownik akceptuje cenę Usługi dokonuje rezerwacji biletu lotniczego wraz z rezerwacją hotelu i ewentualnie innych usług dodatkowych. W tym celu należy poprawnie wypełnić formularz, potwierdzić zapoznanie się z regulaminami regulącymi dokonywanie rezerwacji a następnie wybrać przycisk Rezerwuj.
Ponosicie Państwo odpowiedzialność za poprawność wprowadzenia danych.
W przypadku, gdy Państwo chcą wybrać opcje dodatkowe (np. dodatkowy bagaż ponad sztukę bagażu głównego, bagaż specjalny typu deska windsurfingowa, sprzęt do golfa, wózek dziecięcy, wózek inwalidzki, dodatkowe ubezpieczenie, pierwszeństwo wejścia na pokład itd.), po dokonaniu rezerwacji prosimy o kontakt z Traveloppa.com - tel: 22 2472757.

Po prawidłowym opłaceniu rezerwacji biletu lotniczego na podany przez Państwa adres mailowy zostanie przesłany elektroniczny bilet lotniczy potwierdzający dokonanie rezerwacji a także zawierający informacje o zakupionym bilecie, o wybranym połączeniu, numerze rezerwacji, całkowitej cenie. To jest naprawdę proste i bez wychodzenia z domu.  Z pewnością zadacie sobie Państwo pytanie co z biletem, fizycznie go nie ma, wystarczy wydrukować w domu potwierdzenie rezerwacji lub zapamiętać numer rezerwacji, który musicie Państwo podać przy odprawie. Zaletą takiej rezerwacji jest fakt, że nie musicie wychodzić z domu i martwić się gdybyście zgubili papierowy bilet.
Przejdź: Na górę