22 247 27 57

Faro Hotel

Portugalia | Algarve | Faro

ID hotelu: 10252

Witamy Faro Hotel w Faro. Hotel położony jest 9 km od plaży piaszczysta. Miasta położone najbliżej hotelu to Vilamoura (25 km), Olhao (8 km) i Albufeira (20 km). Dla Państwa komfortu hotel posiada recepcję, lobby i salę konferencyjną. W 4-piętrowym hotelu personel mówi po angielsku, hiszpańsku i francusku. Mobilność również na urlopie jest zapewniona dzięki wypożyczalni rowerów i samochodów. Płatne parasole słoneczne i leżaki do opalania są dostępne na plaży. Odległość od hotelu: dworzec kolejowy (500 m), Cathedral (800 m), dyskoteka (400 m), lotnisko FAO (7 km), Milreu Roman Ruins (12 km), Desert Island (5 km), jazda konna (19 km) i Aquashow (20 km). W pobliżu hotelu znajdują się informacja turystyczna, bary/restauracje, supermarket, przystanek autobusowy, placówka medyczna, sklepy i postój taksówek.

Udogodnienia:

Hotel oferuje serwis pokojowy, usługi opiekunki, kantor, usługę budzenia, usługi prasowania, pralnię i sejfy. Dostęp do Internetu bezprzewodowego poprzez hotspot i w sali internetowej. Godziny pracy recepcji: 24h. Hotel posiada salę konferencyjną.

Posiłki:

Śniadanie: bufet. Goście mogą zjeść posiłek w restauracji.

Sport i Rozrywka:

Najbliższe pole golfowe położone jest w odległości 20 km.

Dodatkowe Informacje:

Akceptujemy następujące formy płatności: karta Eurocard/MasterCard, EC, JCB, Diners Club, karta Visa i American Express. Za korzystanie z niektórych urządzeń, ofert i aktywności mogą być pobierane dodatkowe opłaty.

Inne konfiguracje

           
2
2
Szukaj
2. Wybierz ofertę z listy
PokójWyżywienieCena / os.
Zdjęcia i filmy
Brak opinii

Portugalia

Kraj na zachodnim krańcu Europy, na którym dla starożytnych kończyła się Ziemia. To właśnie położenie miało bezsporny wpływ na wielkie wyprawy odkrywcze i badawcze, dzięki którym Portugalczycy stworzyli ogromne imperium w okresie swojej ekspansji. W pomnikach historii i dziełach kultury Portugalii trwa wciąż pamięć niegdysiejszej potęgi, znaczenia i bogactwa kraju. W Lizbonie turyści podziwiają m.in. XVII -wieczne centrum, Pomnik Odkrywców, kunsztownie zdobiony klasztor Hieronimitów z kościołem Santa Maria, w którym spoczywają prochy Vasco da Gamy, a także najstarszą dzielnicę rzemieślników i ludzi morza – Alfama. Niesamowite wrażenie wywiera przejazd najdłuższym wiszącym mostem w Europie - śmiało przerzuconym nad rzeką Tag. Porto, drugie największe miasto kraju, zwłaszcza pod względem handlowym i przemysłowym, skutecznie rywalizuje z Lizboną Inne ciekawe miejsca to uniwersytecka Coimbra, klasztor w Tomar, średniowieczne miasteczko Obidos, a przede wszystkim Fatima - ośrodek kultu, sanktuarium maryjne, cel pielgrzymek. Ale Portugalia to nie tylko zabytki, ale także malownicze krajobrazy - wspaniałe atlantyckie wybrzeże z szerokimi, pięknymi plażami i smaczna, oryginalna kuchnia.

Z dala od wybrzeży Portugalii, na Oceanie Atlantyckim, leżą dwa archipelagi, które mają status regionów autonomicznych: ciepła Madera z bujną roślinnością oraz dziewięć zielonych wulkanicznych wysepek z dużą ilością opadów, tworzących Azory, położone w jednej trzeciej drogi przez Ocean Atlantycki między Portugalią a Stanami Zjednoczonymi.

Portugalia, położona na południowo-zachodnim krańcu Europy, zajmuje w przybliżeniu jedną szóstą obszaru Półwyspu Iberyjskiego. Granica, długości 1214 km, od północy i wschodu oddziela Portugalię od jej jedynego sąsiada – Hiszpanii. Portugalię oblewają od zachodu i południa wody Oceanu Atlantyckiego. Do Portugalii należą położone na Oceanie Atlantyckim Azory i Madera z przyległymi wyspami. Najwyższy szczyt: Ponta do Pico o wysokości 2351 m n.p.m. położony jest na Azorach. Na północy przeważa teren górzysty i wyżynny. Tu przebiegają pasma gór Serra do Larouco (1525 m n.p.m.), Serra do Marão (1415 m n.p.m.) i Serra da Estrela (1993 m n.p.m.). Na południu króluje krajobraz nizinno-wyżynny. Bliżej morza rozciągają się wyżyny Alentejo i Algarve. Wybrzeże w południowej części klifowe, na pozostałym terenie pokryte wydmami i lagunami.

Powierzchnia. 91,9 tys. km2

Stolica. Lizbona – 2,6 mln (aglomeracja).