22 247 27 57

Penina Golf Resort

Portugalia | Algarve | Alvor

ID hotelu: 10121

Le Meridien Penina Golf & Resort znajduje się w odległości 4 km od plaży piaszczysta. Miasta położone najbliżej hotelu to PortimãO (5 km) i Lagos (15 km). Dla Państwa komfortu hotel posiada kiosk, lobby, klimatyzację, salę konferencyjną, salon, recepcję, sklepy i salon fryzjerski. Dzieci mają własny program animacji oraz możliwość zabawy na placu zabaw. W 4-piętrowym hotelu personel mówi po niemiecku, włosku, angielsku, hiszpańsku i francusku. Goście, którzy chcą być mobilni również na urlopie, mogą wypożyczyć rower. W pobliżu hotelu z możliwością dojazdu: lotnisko FAO (65 km), Infante D. Henrique Statue (15 km), dyskoteka (4), Ponta De Lagos Fortress (10 km), informacja turystyczna (4 km), Sagres (50 km) i teatr (5). W pobliżu hotelu znajdują się supermarket, bary/restauracje, kino, sklepy, przystanek autobusowy i postój taksówek.

Udogodnienia:

Hotel oferuje kantor i opiekę medyczną. Godziny pracy recepcji: 24h.

Posiłki:

Śniadanie: bufet. Goście mogą zjeść posiłek w jednej z 5 restauracji.

Sport i Rozrywka:

Aby aktywnie spędzać czas wolny, hotel oferuje strzelanie z łuku i rzutki. Goście, którzy również na urlopie chcą spędzać czas uprawiając sport, mają następujące możliwości: tenis. Miłośnicy golfa znajdą pole golfowe w odległości 50 m. Jeśli chodzi o wellness i zdrowie, hotel oferuje saunę.

Dodatkowe Informacje:

Akceptujemy następujące formy płatności: karta Eurocard/MasterCard, Diners Club, karta Visa i American Express.

Inne konfiguracje

           
2
2
Szukaj
2. Wybierz ofertę z listy
PokójWyżywienieCena / os.
Zdjęcia i filmy
Brak opinii

Portugalia

Kraj na zachodnim krańcu Europy, na którym dla starożytnych kończyła się Ziemia. To właśnie położenie miało bezsporny wpływ na wielkie wyprawy odkrywcze i badawcze, dzięki którym Portugalczycy stworzyli ogromne imperium w okresie swojej ekspansji. W pomnikach historii i dziełach kultury Portugalii trwa wciąż pamięć niegdysiejszej potęgi, znaczenia i bogactwa kraju. W Lizbonie turyści podziwiają m.in. XVII -wieczne centrum, Pomnik Odkrywców, kunsztownie zdobiony klasztor Hieronimitów z kościołem Santa Maria, w którym spoczywają prochy Vasco da Gamy, a także najstarszą dzielnicę rzemieślników i ludzi morza – Alfama. Niesamowite wrażenie wywiera przejazd najdłuższym wiszącym mostem w Europie - śmiało przerzuconym nad rzeką Tag. Porto, drugie największe miasto kraju, zwłaszcza pod względem handlowym i przemysłowym, skutecznie rywalizuje z Lizboną Inne ciekawe miejsca to uniwersytecka Coimbra, klasztor w Tomar, średniowieczne miasteczko Obidos, a przede wszystkim Fatima - ośrodek kultu, sanktuarium maryjne, cel pielgrzymek. Ale Portugalia to nie tylko zabytki, ale także malownicze krajobrazy - wspaniałe atlantyckie wybrzeże z szerokimi, pięknymi plażami i smaczna, oryginalna kuchnia.

Z dala od wybrzeży Portugalii, na Oceanie Atlantyckim, leżą dwa archipelagi, które mają status regionów autonomicznych: ciepła Madera z bujną roślinnością oraz dziewięć zielonych wulkanicznych wysepek z dużą ilością opadów, tworzących Azory, położone w jednej trzeciej drogi przez Ocean Atlantycki między Portugalią a Stanami Zjednoczonymi.

Portugalia, położona na południowo-zachodnim krańcu Europy, zajmuje w przybliżeniu jedną szóstą obszaru Półwyspu Iberyjskiego. Granica, długości 1214 km, od północy i wschodu oddziela Portugalię od jej jedynego sąsiada – Hiszpanii. Portugalię oblewają od zachodu i południa wody Oceanu Atlantyckiego. Do Portugalii należą położone na Oceanie Atlantyckim Azory i Madera z przyległymi wyspami. Najwyższy szczyt: Ponta do Pico o wysokości 2351 m n.p.m. położony jest na Azorach. Na północy przeważa teren górzysty i wyżynny. Tu przebiegają pasma gór Serra do Larouco (1525 m n.p.m.), Serra do Marão (1415 m n.p.m.) i Serra da Estrela (1993 m n.p.m.). Na południu króluje krajobraz nizinno-wyżynny. Bliżej morza rozciągają się wyżyny Alentejo i Algarve. Wybrzeże w południowej części klifowe, na pozostałym terenie pokryte wydmami i lagunami.

Powierzchnia. 91,9 tys. km2

Stolica. Lizbona – 2,6 mln (aglomeracja).