22 247 27 57

Atalaia Sol

Portugalia | Algarve | Lagos

ID hotelu: 10058

Witamy Atalaia Sol w Lagos. Plaża piaszczysta znajduje się w odległości jedynie 1 km od hotelu, a miasto Lagos oddalone jest o 2 km. Miasta położone najbliżej hotelu to Portimao (10 km) i Sagres (30 km). Dla Państwa komfortu hotel posiada klimatyzację, salon i recepcję. W 1-piętrowym hotelu personel mówi po hiszpańsku, niemiecku, rosyjsku i angielsku. Goście, którzy chcą być mobilni również na urlopie, mogą wypożyczyć motocykl, rower i samochód. Do dyspozycji jest basen ze słodką wodą i brodzikiem. Parasole słoneczne i leżaki do opalania są dostępne bezpłatnie na plaży i na basenie. Odległość od hotelu: jazda konna (3 km), lotnisko FAO (70 km), dworzec kolejowy (2 km), Water Sports (1 km), Golf (500 m), sklepy (10 km), Autodromo Do Algarve (10 km), teatr (10 km) i dyskoteka (1 km). W pobliżu hotelu znajdują się bary/restauracje, supermarket, informacja turystyczna, postój taksówek, centrum miasta, placówka medyczna i przystanek autobusowy. Oferta rozrywkowa hotelu: sala telewizyjna. Hotel posiada parking dla samochodów. Atalaia Sol dzięki romantycznej lokalizacji i widokom jest idealnym miejscem na podróż poślubną.

Udogodnienia:

Hotel oferuje usługi prasowania, kantor, pralnię, sejfy, serwis pokojowy, pokojówki, concierge, usługę budzenia i usługi opiekunki. Rodzinny hotel oferuje usługi opiekunki, aby zapewnić rodzicom i najmłodszym gościom przyjemny pobyt. Godziny pracy recepcji: 08:00 - 11:00 i 13:00 - 18:00.

Posiłki:

Goście mogą zjeść posiłek w restauracji. Mały głód można zaspokoić w międzyczasie w barze szybkiej obsługi.

Sport i Rozrywka:

Atalaia Sol posiada jacuzzi i słoneczny taras. Goście, którzy również na urlopie chcą spędzać czas uprawiając sport, mają następujące możliwości: siatkówka, siatkówka plażowa i tenis. Najbliższe pole golfowe położone jest w odległości 500 m. Lokalne firmy oferują sporty wodne takie jak pływanie na motorówkach, wakeboard, skutery wodne i narciarstwo wodne. W zależności od pogody i sezonu jako formę rozrywki oferujemy muzykę na żywo.

Dodatkowe Informacje:

Akceptujemy następujące formy płatności: karta Visa. Za korzystanie z niektórych urządzeń, ofert i aktywności mogą być pobierane dodatkowe opłaty.

Inne konfiguracje

           
2
2
Szukaj
2. Wybierz ofertę z listy
PokójWyżywienieCena / os.
Zdjęcia i filmy
Brak opinii

Portugalia

Kraj na zachodnim krańcu Europy, na którym dla starożytnych kończyła się Ziemia. To właśnie położenie miało bezsporny wpływ na wielkie wyprawy odkrywcze i badawcze, dzięki którym Portugalczycy stworzyli ogromne imperium w okresie swojej ekspansji. W pomnikach historii i dziełach kultury Portugalii trwa wciąż pamięć niegdysiejszej potęgi, znaczenia i bogactwa kraju. W Lizbonie turyści podziwiają m.in. XVII -wieczne centrum, Pomnik Odkrywców, kunsztownie zdobiony klasztor Hieronimitów z kościołem Santa Maria, w którym spoczywają prochy Vasco da Gamy, a także najstarszą dzielnicę rzemieślników i ludzi morza – Alfama. Niesamowite wrażenie wywiera przejazd najdłuższym wiszącym mostem w Europie - śmiało przerzuconym nad rzeką Tag. Porto, drugie największe miasto kraju, zwłaszcza pod względem handlowym i przemysłowym, skutecznie rywalizuje z Lizboną Inne ciekawe miejsca to uniwersytecka Coimbra, klasztor w Tomar, średniowieczne miasteczko Obidos, a przede wszystkim Fatima - ośrodek kultu, sanktuarium maryjne, cel pielgrzymek. Ale Portugalia to nie tylko zabytki, ale także malownicze krajobrazy - wspaniałe atlantyckie wybrzeże z szerokimi, pięknymi plażami i smaczna, oryginalna kuchnia.

Z dala od wybrzeży Portugalii, na Oceanie Atlantyckim, leżą dwa archipelagi, które mają status regionów autonomicznych: ciepła Madera z bujną roślinnością oraz dziewięć zielonych wulkanicznych wysepek z dużą ilością opadów, tworzących Azory, położone w jednej trzeciej drogi przez Ocean Atlantycki między Portugalią a Stanami Zjednoczonymi.

Portugalia, położona na południowo-zachodnim krańcu Europy, zajmuje w przybliżeniu jedną szóstą obszaru Półwyspu Iberyjskiego. Granica, długości 1214 km, od północy i wschodu oddziela Portugalię od jej jedynego sąsiada – Hiszpanii. Portugalię oblewają od zachodu i południa wody Oceanu Atlantyckiego. Do Portugalii należą położone na Oceanie Atlantyckim Azory i Madera z przyległymi wyspami. Najwyższy szczyt: Ponta do Pico o wysokości 2351 m n.p.m. położony jest na Azorach. Na północy przeważa teren górzysty i wyżynny. Tu przebiegają pasma gór Serra do Larouco (1525 m n.p.m.), Serra do Marão (1415 m n.p.m.) i Serra da Estrela (1993 m n.p.m.). Na południu króluje krajobraz nizinno-wyżynny. Bliżej morza rozciągają się wyżyny Alentejo i Algarve. Wybrzeże w południowej części klifowe, na pozostałym terenie pokryte wydmami i lagunami.

Powierzchnia. 91,9 tys. km2

Stolica. Lizbona – 2,6 mln (aglomeracja).