22 247 27 57

Residencial Vila Lusitania

Portugalia | Madera | Funchal

ID hotelu: 10010

Residencial Vila Lusitania w Funchal posiada 27 pokoi na 3 piętrach. Miasto znajdujące się najbliżej hotelu to Funchal (2 km). Dla Państwa komfortu hotel posiada recepcję i lobby. W 3-piętrowym hotelu personel mówi po angielsku. Mobilność także na urlopie zapewni wypożyczalnia motocykli, samochodów i rowerów. Do dyspozycji jest basen ze słoną wodą. Bezpłatne parasole słoneczne i leżaki do opalania są dostępne na basenie. W pobliżu hotelu znajdują się kino, dyskoteka, teatr, supermarket, postój taksówek, informacja turystyczna, sklepy, bary/restauracje, przystanek autobusowy, centrum miasta i placówka medyczna. W pobliżu hotelu z możliwością dojazdu: Traditional Market (3 km), Museums (2 km), lotnisko FNC (22 km), Walk (100 m), jazda konna (23) i Gardens (750 m). Oferta rozrywkowa hotelu: sala telewizyjna.

Udogodnienia:

Hotel oferuje sejfy, concierge, pralnię, pokojówki i usługi prasowania. Godziny pracy recepcji: 24h.

Posiłki:

Śniadanie w godz. 07:30 - 09:30 : kontynentalny. Mały głód można zaspokoić w międzyczasie w barze szybkiej obsługi.

Sport i Rozrywka:

Residencial Vila Lusitania posiada słoneczny taras i solarium. Najbliższe pole golfowe położone jest w odległości 7 km.

Dodatkowe Informacje:

Akceptujemy następujące formy płatności: JCB, Diners Club i karta Visa. Za korzystanie z niektórych urządzeń, ofert i aktywności mogą być pobierane dodatkowe opłaty.

Inne konfiguracje

           
2
2
Szukaj
2. Wybierz ofertę z listy
PokójWyżywienieCena / os.
Zdjęcia i filmy
Brak opinii

Portugalia

Kraj na zachodnim krańcu Europy, na którym dla starożytnych kończyła się Ziemia. To właśnie położenie miało bezsporny wpływ na wielkie wyprawy odkrywcze i badawcze, dzięki którym Portugalczycy stworzyli ogromne imperium w okresie swojej ekspansji. W pomnikach historii i dziełach kultury Portugalii trwa wciąż pamięć niegdysiejszej potęgi, znaczenia i bogactwa kraju. W Lizbonie turyści podziwiają m.in. XVII -wieczne centrum, Pomnik Odkrywców, kunsztownie zdobiony klasztor Hieronimitów z kościołem Santa Maria, w którym spoczywają prochy Vasco da Gamy, a także najstarszą dzielnicę rzemieślników i ludzi morza – Alfama. Niesamowite wrażenie wywiera przejazd najdłuższym wiszącym mostem w Europie - śmiało przerzuconym nad rzeką Tag. Porto, drugie największe miasto kraju, zwłaszcza pod względem handlowym i przemysłowym, skutecznie rywalizuje z Lizboną Inne ciekawe miejsca to uniwersytecka Coimbra, klasztor w Tomar, średniowieczne miasteczko Obidos, a przede wszystkim Fatima - ośrodek kultu, sanktuarium maryjne, cel pielgrzymek. Ale Portugalia to nie tylko zabytki, ale także malownicze krajobrazy - wspaniałe atlantyckie wybrzeże z szerokimi, pięknymi plażami i smaczna, oryginalna kuchnia.

Z dala od wybrzeży Portugalii, na Oceanie Atlantyckim, leżą dwa archipelagi, które mają status regionów autonomicznych: ciepła Madera z bujną roślinnością oraz dziewięć zielonych wulkanicznych wysepek z dużą ilością opadów, tworzących Azory, położone w jednej trzeciej drogi przez Ocean Atlantycki między Portugalią a Stanami Zjednoczonymi.

Portugalia, położona na południowo-zachodnim krańcu Europy, zajmuje w przybliżeniu jedną szóstą obszaru Półwyspu Iberyjskiego. Granica, długości 1214 km, od północy i wschodu oddziela Portugalię od jej jedynego sąsiada – Hiszpanii. Portugalię oblewają od zachodu i południa wody Oceanu Atlantyckiego. Do Portugalii należą położone na Oceanie Atlantyckim Azory i Madera z przyległymi wyspami. Najwyższy szczyt: Ponta do Pico o wysokości 2351 m n.p.m. położony jest na Azorach. Na północy przeważa teren górzysty i wyżynny. Tu przebiegają pasma gór Serra do Larouco (1525 m n.p.m.), Serra do Marão (1415 m n.p.m.) i Serra da Estrela (1993 m n.p.m.). Na południu króluje krajobraz nizinno-wyżynny. Bliżej morza rozciągają się wyżyny Alentejo i Algarve. Wybrzeże w południowej części klifowe, na pozostałym terenie pokryte wydmami i lagunami.

Powierzchnia. 91,9 tys. km2

Stolica. Lizbona – 2,6 mln (aglomeracja).